Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Tic-Tac

Pane Koláři

Trošku jsem z přečtení článku nepochopil o co Vám jde, ale z diskuse a mailu, který jste mi zaslal to pak už je zřejmé. Jen Vás tedy požádám, aby jste kouknul na ten billboard. R.P., 19 let. Tady se jistě jedná o svobodníka Prinicha. A.B., 38 let. Tady se téměř jistě jedná o Aleše Bartuška, který se 11. 9. 1993 zabil na leteckém dni ve Kbelícha. Zůstali po něm dvě malé děti a rodina vysoudila na firmě Anex Cirus po 9 letech tahanic odškodnění 1 mil. korun. Dají se k tomu dohledat informace na netu. A.R., 30 le. Netuším o koho jde, ale snad to někdo bude vědět. Vaše úvaha o zneužití smrti vojáků Balšínka a Kordače na tom billboardu je tedy milná. Balbínovci míří úplně jiným směrem a ten je jasný. Nekvalitní výrobky Anexu.

0/0
31.1.2009 19:52

Pavel Kolar

Re: Pane Koláři

Co to mění na faktu, že to s VPT-100 příčinně nesouvisí? 11.9.1993 VPT-100 přeci neexistoval... takže?

0/0
31.1.2009 20:07

Tic-Tac

Re: Pane Koláři

Až na to, že firma která neumí šít padáky a když už nějaký ušije, tak na něm umírají lidé, tak nic. Jde o to, že Anex má ruce od krve a jako takový dostal strategickou vojenskou zakázku. 11.9.93 to byl padák Farao.

0/0
31.1.2009 20:53

Pavel Kolar

Re: Pane Koláři

Cítím od vás snahu najít něco za každou cenu, ikdyž si některé informace přímo odporují. Já vám prostě vaše přesvědčení neberu. Nejsem ani agent té firmy a ani Kalouskův obhájce, ale stejně tak nesnáším podpásovky a tahle, a to nepopřete, podpásovkou byla. Nic z toho co jste předložil ji neospravedlnilo. Dojem totiž na takové obvinění nestačí.

0/0
31.1.2009 23:07

Tic-Tac

Re: Pane Koláři

Pane Koláři, nevím o co Vám jde. Napsal jste článek a to na základě mylného vyhodnocení něčeho, co jste si přečetl. Billboard, který je předmětem Vašeho článku měl na něco poukázat. Jak to přesně bylo myšleno zřejmě ví sám autor billboardu. Každopádně nevím co byla ta podpásovka, ale pokud dostane zakázku na armádní padáky firma, která podle zákona neexistuje a na jejích prokazatelně nekvalitních výrobcích se zabíjejí lidé, tak je opravdu něco moc špatně. Že Kalouska ten billboard viní z více smrtí, než za co může? Tak to je mi líto, ale minimálně jedna rakev na padáčku jde na jeho vrub minimálně. Dle mého názoru měl billboard na něco upozornit a to splnil. Proč Balbínovci na plakát umístili ty další dva padáčky s rakví mimo Prinicha nevím, ale jak jsem řekl, ví to určitě oni. Zkuste si poslat k nim dotaz, třeba to objasní. Jinak s nemám důvod hledat něco za každou cenu. Pokud to tak cítíte, tak nevím proč. Jen jsem dal na na stůl fakta, toť vše.

0/0
2.2.2009 10:04

Pavel Kolar

Re: Pane Koláři

Billboard který byl předmětem článku totiž lhal a to je asi na tom to podstatné. Omlouvat lež poukazováním na možné souvislosti je pak už jen zoufalý pokust to posunout jinam, přičemž valná většina předkládaných skutečností je buď vzájemně rozporná v příčinné nesouvislosti nebo trpí nekauzalitou a je zde rozpor v příčině a následku. Druhotné rozporuplné informace o ovlivňování vývoje VTP-100 úplně pro jistotu pomíjíte.

.

Opakuji, neberu vám vaše pocity, ale na takovéto obvinění je to trochu málo. Navíc ty billboardy měly sloužit úplně ale úplně jiným cílům a nějaká lež, jak je vidět nikoho nezajímá a je dokonce omlouvána. Pak to tady nemá vypadat tak, jak to vypadá...

0/0
2.2.2009 13:15

Tic-Tac

Re: Pane Koláři

Pokud to chcete striktně hodnotit takto, tak ano. Billboard částečně lže. Minimálně v jednom případě. Ten třetí člověk je mi neznám a Vám zřejmě taky. Já ale hodnotil Váš článek, a ten je vystavěn na jiném článku, který jsem mimochodem taky četl. Pokud chcete znát můj názor na tento článek, tak je minimálně v některých věcech nepřesný a co se týče seskoku na padáku typu křídlo bez přípravy a jen tak nařízen, tak toto je přímo totální lež. Toto prostě v armádě neexistuje a nikdy ani neexistovalo. Kdo na padáku typu křídlo skákal a nebo skáče, jednoduše ví, že to takhle ani nejde. On ten padák nestačí jen otevřít, ale taky i na něm přistát. A to není jen tak. Musíte to umět a být na to připraven. Taky odhoz ve 30-40 m je nesmysl. To by ten člověk musel být duševně chorý, aby to udělal. Ale byl to záklaďák a tak se to na něj "hodilo". Pokud se tu máme tedy bavit o VTP 100, o kterém čerpáte z druhé ruky a bez znalosti problematiky, tak to raději nechme. Je to zbytečné.

0/0
2.2.2009 21:10

Altera

Re: Pane Koláři

běž do prdele

0/0
10.2.2011 23:55

venda44

JPP

Milý pane, Kalouska není třeba pomlouat, za něj jasně hovoří jeho činy. Vy řešíte pouze technickou kvalitu padáků. S tou samozřejmě váš miláček nemá nic společného.

Okolnosti za jakých vznikla zakázka na jejich nákup a kolik peněz to nás všechny stálo už vás nezajímají. Veliká škoda, že zatím nikdo nevymyslel a nevyrobil padák pro Kalouska

0/0
31.1.2009 11:46

Pavel Kolar

Dobrý den, zdravím všechny kalouskobijce

Možná vám rozhořčeným uniklo, že neřeším kdo a za jakých okolností přiděloval zakázku, ani jestli za to Kalousek může nebo ne. Je v tom takový mediální guláš, že se v tom pravděpodobně nikdo nevyzná. Těch negativních a často i protichůdných informací je příliš mnoho, přičemž hodně z nich má signatury JPP.

.

Meritem věci o které jsem psal je jediná věc a to fakt, že proklamovaná billboardová smrt je lež a ta byla zneužita k pomlouvačné kampani. To nikdo nezpochybňuje a raději se vždy uhne jinam. Slovy klasika "stojí, stojí, ale kdyby seděl, stejně by nepustil, já je znám" 

0/0
31.1.2009 9:44

venda44

Padáky

Příběh padáků OVP 100 je jen jednou z aférek geniálního Kalouska (oslovení pana, se mi v jeho případě příčí použít), která ale bohužel neskkončila jen mnohamiliónovými ztrátami, ale měla na svědomí i lidský život. Kalouskovo dlouholeté působení na ministerstvu obrany je obestřeno řadou tajemství a otazníků. Peníze které za jeho "ekonomického" náměstkování protekly ze státního rozpočtu někam do neznáma už dnes těžko někdo spočítá.

0/0
31.1.2009 9:40

jáva

Příbramskej zmetek

Jako, že Kalous je KURFA mafiánská a jinak to nebude

0/0
31.1.2009 9:15

AKSAMIT

haha,

a proc se v jedne slabe chvilce to vase slunicko jasne priznalo,ze nema ciste svedomi a hrisnou minulost,na to se ho zeptejte nejdriv...;-D

0/0
31.1.2009 8:57

udržba

Anex

Firma Anex vznikla odtržením "skupinky" od firmy Mars Jevíčko. V době "získání" zakázky pro armádu, firma Anex neměla ani potřebné výrobní vybavení natožpak zkušené pracovníky, kteří by padáky vyráběli. Následkem, byly skluzy při dodávání padáků pro armádu a katastrofální kvalita.

0/0
31.1.2009 7:13

Kakarel

Nedělala ty

padáky firma, která s tím nikdy neměla co dočinění? Nešila je někde v tělocvičně? Že to tak nějak bude, co? Snad mě paměť moc neklame. Abych snad pro boha neublížil expertovi na fšecko, Kalouskovi! To byl taky dobrý kšeft!(Y)

0/0
31.1.2009 6:33

www.evlada.cz

To je sice pekne...

Ale Kalousek byl 1 namestek MO.A mel to na starost..Stalo to plno prachu a nic z toho nebylo..Jako manager funkci nezvladl.. Rok sem se musel koukat na ten nabubrelej arogantni ksich pana Kalouska. A stacilo. Ten clovek svoji funkci nezvladl a proto si znej ted Topolanek udelal ministra financi. Chemik sef financi. To dopadne urcite dobre :)  Jen pro zajimavost uvahy naseho financniho genia. Ucetni si nechce pucit ted za relativne levno( pri jeho odhadech rustu 4.5 %  se dnes stalo slabejch 1.4% ale realita je minus 2-3%) Tzn jak to dopadne..  Pujci si ve tretim kvartale 3x vic za 3x draho... :)... Je to zoufalec..

0/0
31.1.2009 2:51

wood

Je to hnus

zneužít smrti vojáka,který se zabil po seskoku padákem.Kalousek tedy vůbec není zodpovědný za smrt tří parašutistů,kteří nepřežili seskok  padáky schválenými p.Kalouskem.On ten Kalousek počkal několik let až se stane tragédie,aby nějaký jeho podržtaška prohlásil,že občas voják seskok padákem nepřežije.Jako by to byla nějaká běžná věc.

0/0
31.1.2009 1:22

celim

Re: Je to hnus

Kdybyste si přečetl ten odkaz, tak byste věděl, že s padákem , který nechal objednat Kalousek, se zabil jen jeden nezkušený voják a byla to spíš vina jeho veitelů, že tak nezkušený s ním skákal vzhledem k jeho určení!

0/0
31.1.2009 1:48

celim

No ten odkaz,

který byl uveden, jsem četl asi před rokem. Právě proto jsem se na tu Balbínovu poetickou stranu dosti hněval.Ti vyžírkové měli do partaje zavedený penězovod s jehož pomocí dělali špinavou práci.Nevím, kdo ten lidský odpad z vedení té partaje platil, ale účelu bylo dosaženo.KDU dostala ve volbách méně hlasů a tím menší vyjednávací sílu při tvorbě koalice a o to primárně šlo!:-© Jinak o Kalouskovi nemám příliš dobré mínění, protože to že mu všechno prošlo, to přisuzuji tomu, že měl na to partnery z ostatních politických stran, nebo věděl něco o jejich lumpárnách!

0/0
31.1.2009 1:16

Tic-Tac

pane Koláři

Je mi líto, ale padáky VTP-100 jsou šmějdy. Měl jsem tu čest si je sám osobně vyzkoušet. Ještě k tomu něco napíšu. Teď jen opravím jednu velkou blbost. Svobodník Karel Balšínek neskákal s padákem OVP-68, ale s padákem OVP-80. Za mé aktivní služby u útvaru 8280 se dne 29.1.1997 bohužel tento voják základní služby při seskocích zabil. Nikoliv tedy v roce 1967. Jediné co je pravda, tak to, že se tato nehoda netýkala VTP 100. Jinak někteří příslušníci útvaru 8280 se aktivně podíleli na vývoji a zkouškách padáku VTP 100. Jakmile byl armádou nakoupen, tak jsem s ním skákal i já. Jestli věříte, že Prinichovi jen tak někdo dal VTP 100 k seskoku, tak tomu nevěřte ani náhodou. Seskokům na padáku typu křídlo totiž v armádě nepustili nikoho, kdo neměl potřebný kurz a výcvik. Nevím, kdo takové blbosti pouští do světa, ale určitě nikdy nesloužil u výsadkářů a už vůbec nebyl kolega Prinicha. Najdu si čas a napíšu k tomu více.

0/0
30.1.2009 21:47

Tic-Tac

Re: pane Koláři

Místo roku 1967 tam má být 1996. Trochu jsem se uklepl, asi tak o 29 let.

0/0
30.1.2009 21:50

Pavel Kolar

Re: pane Koláři

pošlu email. Je to delší.

0/0
30.1.2009 22:02

celim

Re: pane Koláři

no já nejsem parašutista, ale v tom odkazu jsem se dozvěděl, že v rukách zkušeného parašutisty dělají přesně to, co se od nich čeká. Není to ale padák pro nezkušené začátečníky. To psal člověk, který s tím padákem mnohokrát skákal. Že by měl zájem podlejzat Kalouskovi?! To snad ne!

0/0
31.1.2009 1:20

Tic-Tac

Re: pane Koláři

Vytrhávání šňůr z vrchlíku při otevření padáku, trhání vrchlíku při otevření, pálení chlopní šňůrami padáku. To jsou závady, s kterými jsem se setkal při svých seskocích s padákem VTP 100. Pokud máte pocit, že je v pořádku, když se vám z padáku po otevření trhají šňůry a nebo se vám roztrhne vrchlík, tak budiž. Já osobně z toho radost neměl a nikdo z mých kamarádů taky ne. Toto vše se týkalo již schválených a nakoupených padáků určených pro běžné použití. Náš přeškolovací kurz na VTP 100 u útvaru 8280 tak pro některé končil někdy velice brzo. Poškozené padáky se totiž logicky nemohou používat a za chvilku je nebylo již za co měnit. A jak vypadá nekontrolovatelná vývrtka a odhoz jsem viděl na vlastní oči taky. Jinak VTP 100 bez závad byla paráda, ale to je s padákem typu křídlo snad vždy. Můžu mít ale 1000 seskoků a s rozthaným vrchlíkem a pomalu se otevírajícím záložákem se rozmáznu taky. Zkušenost, nezkušenost.

0/0
31.1.2009 9:40

Ccecil

Re: pane Koláři

http://fotoalba.centrum.cz/~guest~/photo.php?pid=7880368

0/0
31.1.2009 9:55

Ccecil

Re: pane Koláři

http://www.youtube.com/watch?v=pyq-l52v3JM

0/0
31.1.2009 9:58

chrobaktruhlik

kdopak by neznal

např : http://fokus.respekt.cz/externality-diskuze.php?fIDEXT=3491&prispevek%5B32430%5D=yes

0/0
30.1.2009 21:23

rohatey

Kdepak Kalúskovi padáky

ty jsou velmi kvalitné, protože je vyrobila renomovaná firma která má s padáky zkušenosti 50 let. Stalo se jen to že nějaký hloupý náčelník generálního štábu rozhodl o zákazu používání těch padákú protože nějaký hloupý vojín s tímto padákem zazmatkoval a zabil se.  Hlouposti zdar R^R^

Nebo že by si toto zaplatil sám slizský had Kalúsek 8-o?

0/0
30.1.2009 21:02

ucetni54

pár vzpomínek

Sice jsem už nebyl u OVP 100, ale znám historii OVP 80. Jednoznačnou výhodou vrchlíkového padáku je, že v podstatě na něm může skákat téměř každý. To na křídle nejde. A že armáda se při vývoji řídí heslem "Pokud nemůžeme fyzikální zákony změnit, tak je ignorujme" je známo všem civilům, kteří měli tu čest pro armádu pracovat.

0/0
30.1.2009 20:07

vime

nejsi z rodiny?

celý článek  působí tak, jakoby ho psal Kalouskův příbuzný ve snaze, toho ušlechtilého ministra všehomíra, oslavit.

0/0
30.1.2009 19:19

pája_

Re: nejsi z rodiny?

Na ty co Kalouska (nebo spíš jeho mediální obraz) nenávidí to může opravdu tak působit  ....

0/0
30.1.2009 21:49

zdeseny obcan

kdyz uz prakticky kopirujete

cely clanek tak aspon uvedte uplnou  adresu zdroje:

http://www.paraclub.cz/cze/start.php?id=clanky&article=115

a pokud mozno puvodniho autora.

0/0
30.1.2009 18:42

Pavel Kolar

hmmmm

Odmítám nařčení z okopírování. Rozhodně to není kopie, pokud jste si ráčil všimnout. To, že jsem čerpal z tohoto článku a nejen z něj, ale i dalších na tomto webu jsem uvedl. To že jsou uváděny stejné informace je snad logické, když je to zdroj. Ostatně vy jste jej nalezl jak je vidět velmi jednoduše. Kdybych dal prostý odkaz jen na tento článek, pochybuji, že by se tím někdo prokousával a hledal i jiné informace, třeba fotky, jak se s VTP-100 skáče nyní. Další internetové zdroje jsem neuvedl, protože nebyly podstatné a prakticky jen potvrzovaly již získané informace.

.

Jinak  článek, na který jste dal odkaz doporučuji k přečtení, zvláště z hlediska technických detailů. Samozřejmě doporučuji i ostatní na tomto webu, rozhodně bych to neomezoval. 

0/0
30.1.2009 20:12

Bucharovic

Dotaz na autora

Kolik máte Vy sám na svém kontě seskoků pane kolego bloggere?? Na jakých padácích? Vlastně ani nemusíte odpovídat, tuším to sám... V.Kroupa;-)

0/0
30.1.2009 14:02

Pavel Kolar

Re: Dotaz na autora

Pár ano. Nikde ale  netvrdím, že jsem expert na seskoky, nebo jste to snad z něčeho odvodil? Pak víte víc než já.  Má snad má absence stovek seskoků nějaký vliv na to, co je v blogu uvedeno? Vysvětlete. Rád se nechám poučit.

0/0
30.1.2009 14:21

Bucharovic

Re: Dotaz na autora

No, myslím, že to trochu vliv má. Těžko psát o něčem, o čem nic moc nevím. Poučovat Vás nehodlám, zdá se , že se Vám hned naježily po mé otázce chlupy v zátylku a budete proto už asi ze zásady v opozici. Já když píšu blog (jsem také bloger), tak většinou o tom, o čem něco vím. V opačném případě bych byl asi rychle zašlapán do země, nebo přinejmenším - nečten... Spíš mně příjde, že se Vám hodila včerejší smrt vojáka (v podstatě mého bývalého kolegy) do krámu a to ne v zcela jasné rovině. Každá taková mimořádka je průšvih, ale myslím, že Kalousek má s Vaším blogem, stejně tak jako problematika padáků a techniky seskoku málo společného. Můj názor a nic osobně proti Vám nemám. V.Kroupa

0/0
30.1.2009 15:01

Pavel Kolar

Re: Dotaz na autora

Takže asi tak. V oblasti seskoků nejsem až zase taková tabula rasa, jak jste si asi původně myslel a rýpnul. Nicméně jsem dalek toho, vynášet v této oblasti jakékoliv soudy. To mi ale nebrání obrátit se na zdroje informací od lidí, kteří jsou na tom zcela jinak. Pokud byste dočetl až do konce, nalezl byste tam link na stránky, ze kterých jsem čerpal. Klidně je můžete zpochybnit, ale prosím nedělejte to s hloupým odkazem na mé zkušenosti. Jednak o nich nic nevíte a jednak nejsou k diskutovanému tématu vůbec podstatné s ohledem na uvedený zdroj, kde je odborných informací mnohem víc. Od vás to byl jen takový malý pokus o podpásovku. Se svým svědomím si to proberte sám. Jinak ta nešťastná událost byla pouze inicializace k tomu, abych tento článek dal na web. Podobných případů mediální manipulace mám v zásobě mnohem víc ze svého archivu bez ohledu na pol. příslušnost. Ještě by mě zajímalo, jestli opravdu obhajujete tak zjevnou lživou manipulaci, nebo jenom nesnášíte Kalouska?  

0/0
30.1.2009 15:52

Ccecil

Re: Dotaz na autora

Jakým způsobem počet seskoků blogera ovlivní fakt, že ti první dva mrtví skákali na jiným padáku? To by mě fakt zajímalo.

0/0
30.1.2009 17:20

Kirů

A teď tu o Smolíčkovi ....

...jak to bylo s Kalouskovo prošlou municí ? Mám dojem, že byla z Bulharska ....Rv 

0/0
30.1.2009 12:42

Pavel Kolar

Vážený

pokud jsem si všimnul když jsem to psal, je článek o padácích a ne munici.  Váš výkřik je tudíž zcela mimo mísu a směřujte ho příště tam, kde se o munici bude jednat. Naprosto zároveň dokresluje vaši snahu "objektivně" nahlédnout na jaýkoliv problém.

0/0
30.1.2009 12:53

MychalB

Re: Vážený

Je to jednoduché, hračku "vadné padáky" jste mu rozšlapal, tak si urychleně našel něco jiného, aby si mohl na Kalouska plivnout. A to říkám, jakkoliv ho osobně nějak zvlášť nemusím...

0/0
30.1.2009 13:31

Mirco1

Re: A teď tu o Smolíčkovi ....

Krásný příklad manipulace, který vám ovšem nevyjde, protože je průhledný. Meritem článku nebylo vychvalovat Kalouska či tvrdit, že nemá žádné škraloupy, ale poukázat na pravdu kolem případů s padáky a na manipulaci Balbínovců.

0/0
30.1.2009 13:02

veskawesi

:)

jo, to je pekne napsane. Bohuzel v nasi kotline plne rychlych zaveru a vseobecne chytrolinstvi typu "me budete neco povidat" je to jako hazet hrach na stenu

nedivte se, ze tu vyhrava volby strana, ktera otevrene rika "i kdyz se osobne nezadluzite, my vas zadluzima sami a klidne i nedobrovolne a to jen proto, abychom s i mohli koupi za vase panize nase hlasy. A splacet si to samozrejme budete vy, prece to nechcete po nas"

0/0
30.1.2009 12:32

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz